Date Teams/Event Time Score Links
September
Tue. 1 vs. Stevenson Final L, 3-0
Fri. 4 at Rowan Final W, 3-0
  Rowan Tournament
  vs. Immaculata @ Rowan University Final W, 3-0
  Rowan Tournament
Sat. 5 vs. Mt. St. Vincent @ Rowan University Final W, 3-1
  Rowan Tournament
  vs. Mich.-Dearborn @ Rowan University Final W, 3-1
  Rowan Tournament
Wed. 9 at Washington (Md.) Final W, 3-0
Fri. 11 vs. Marywood @ Washington, D.C. Final W, 3-1
  CUA Guetle Invitational
  vs. Otterbein @ Washington, D.C. Final L, 3-1
  CUA Guetle Invitational
Sat. 12 vs. Bridgewater (Va.) @ Washington, D.C. Final W, 3-0
  CUA Guetle Invitational
  at Catholic Final W, 3-2
  CUA Guetle Invitational
Wed. 16 at Gallaudet Final W, 3-0
Fri. 18 at Allegheny Final L, 3-1
Sat. 19 vs. Thiel @ Meadville, Pa. Final W, 3-0
  vs. Lycoming @ Meadville, Pa. Final L, 3-1
Wed. 23 vs. Gettysburg Final W, 3-1
Sat. 26 vs. Virginia Wesleyan @ Shenandoah University Final L, 3-0
  at Shenandoah Final W, 3-2
Wed. 30 vs. Penn State Harrisburg * Final W, 3-1
 
October
Wed. 7 vs. Frostburg State * Final W, 3-1
  Dig Pink Game
Fri. 9 at Wesley * Final W, 3-0
Wed. 14 vs. St. Mary's (Md.) * Final L, 3-0
  Midnight Madness
Sat. 17 vs. York (Pa.) * Final W, 3-1
Wed. 21 at Southern Virginia * Final W, 3-1
Sat. 24 at Mary Washington * Final L, 3-2
  vs. Lynchburg @ University of Mary Washington Final W, 3-1
Wed. 28 at Salisbury * Final L, 3-1
Sat. 31 vs. No. 5 Christopher Newport * Final L, 3-2
  Senior Day
 
November
Tue. 3 at CAC No. 4 St. Mary's (Md.) % Final L, 3-2
  CAC Tournament First Round
Wed. 11 at No. 25 Carnegie Mellon % Final L, 3-1
  ECAC South Quarterfinals
 
September
Thu. 1 vs. Shenandoah Final W, 3-1
Sat. 3 vs. Delaware Valley @ Haverford, Pa. Final W, 3-0
  Haverford Invitational
  at Haverford Final L, 3-1
  Haverford Invitational
Sun. 4 vs. Clark University @ Haverford, Pa. Final L, 3-1
  Haverford Invitational
  vs. Arcadia @ Haverford, Pa. Final W, 3-0
  Haverford Invitational
Wed. 7 vs. Gallaudet Final W, 3-1
Fri. 9 vs. Cabrini @ Allentown, Pa. Final W, 3-0
  Muhlenberg Buttermaker Tournament
  at Muhlenberg Final L, 3-0
  Muhlenberg Buttermaker Tournament
Sat. 10 vs. Scranton @ Allentown, Pa. Final W, 3-2
  Muhlenberg Buttermaker Tournament
  vs. DeSales @ Allentown, Pa. Final L, 3-0
  Muhlenberg Buttermaker Tournament
Wed. 14 vs. Washington (Md.) Final W, 3-0
  National Creme Filled Donut Day
Wed. 21 at Stevenson Final W, 3-1
Fri. 23 vs. DeSales @ Washington, D.C. Final W, 3-0
  Gallaudet 10th Annual Worthington Classic
  vs. Rutgers-Newark @ Washington, D.C. Final W, 3-0
  Gallaudet 10th Annual Worthington Classic
Sat. 24 vs. Messiah @ Washington, D.C. Final L, 3-0
  Gallaudet 10th Annual Worthington Classic
  vs. Misericordia @ Washington, D.C. Final W, 3-0
  Gallaudet 10th Annual Worthington Classic
Wed. 28 at St. Mary's (Md.) * Final W, 3-1
 
October
Sat. 1 vs. Virginia Wesleyan @ Lexington, Va. Final W, 3-1
  at Washington & Lee Final W, 3-1
Fri. 7 vs. Penn State Harrisburg * Final W, 3-0
  Local Club Night
Sat. 8 vs. York (Pa.) * Final W, 3-1
  Alumni and Youth Leagues Day
Wed. 12 at Wesley * Final W, 3-0
Fri. 14 at Salisbury * Final L, 3-0
Wed. 19 vs. Catholic Final W, 3-2
  Dig Pink - Catholic Schools Night
Sat. 22 at Southern Virginia * Final W, 3-1
Sun. 23 at Frostburg State * Final W, 3-2
Wed. 26 vs. No. 12 Mary Washington * Final W, 3-1
  National Pumpkin Day - Club Invites
Sat. 29 vs. No. 20 Christopher Newport * Final L, 3-2
  vs. Messiah Final W, 3-1
  Senior Day
 
November
Tue. 1 vs. CAC No. 5 St. Mary's (Md.) % Final W, 3-2
  CAC Tournament First Round
Thu. 3 at CAC No. 1 Mary Washington Final L, 3-0
  CAC Tournament Semifinal
Wed. 9 vs. Penn State Altoona % Final W, 3-0
  ECAC DIII Championship First Round
Sat. 12 vs. Lebanon Valley % @ Lebanon Valley College Final W, 3-2
  ECAC DIII Championship Quarterfinals
Sun. 13 vs. Emerson % @ Lebanon Valley College Final L, 3-2
  ECAC DIII Championship Semifinals
 
September
Fri. 1 vs. Cabrini @ Norfolk, VA Final W, 3-0
  Virginia Wesleyan Tournament
  vs. Benedictine (Ill.) @ Virginia Beach, Va. Final W, 3-0
  Virginia Wesleyan Tournament
Sat. 2 vs. St. Catherine @ Virginia Beach, Va. Final L, 3-1
  Virginia Wesleyan Tournament
  at Virginia Wesleyan Final W, 3-2
  Virginia Wesleyan Tournament
Fri. 8 at Mass.-Boston Final W, 3-2
  UMass Boston Trimatch
  vs. Minn.-Morris @ Boston, Mass. Final L, 3-0
  UMass Boston Trimatch
Sat. 9 vs. Bowdoin @ Medford, Mass. Final L, 3-0
  New England Invitational
  at Tufts Final L, 3-0
  New England Invitational
Wed. 13 vs. Stevenson Final L, 3-0
Tue. 19 at Randolph-Macon Final L, 3-0
Wed. 20 at Gallaudet Final W, 3-0
Sat. 23 vs. Shenandoah Final W, 3-1
  vs. Goucher Final W, 3-0
Wed. 27 at Mary Washington * Final L, 3-0
Sat. 30 at No. 22 Christopher Newport * Final L, 3-0
 
October
Wed. 4 at Washington (Md.) Final W, 3-0
Fri. 6 at Penn State Harrisburg * Final W, 3-0
Sat. 7 at Messiah Final L, 3-2
  Messiah Trimatch
  vs. Susquehanna @ Grantham, Pa. Final L, 3-1
  Messiah Trimatch
Wed. 11 vs. St. Mary's (Md.) * Final W, 3-0
Sat. 14 vs. Wesley * Final W, 3-0
Tue. 17 vs. Salisbury * Final L, 3-1
Wed. 18 at York (Pa.) * Final L, 3-2
Wed. 25 at Catholic Final W, 3-0
Fri. 27 vs. Frostburg State * Final W, 3-2
Sat. 28 vs. Southern Virginia * Final L, 3-2
  vs. Lebanon Valley Final W, 3-2
Tue. 31 at Southern Virginia % Final L, 3-1
  CAC First Round
 
November
Wed. 8 vs. Rutgers-Camden % Final W, 3-0
  ECAC First Round
Sat. 11 vs. Arcadia % @ Frostburg, Md. Final W, 3-2
  ECAC Quarterfinals
Sun. 12 vs. Westminster (Pa.) % @ Frostburg, Md. Final L, 3-2
  ECAC Semifinals
 
August
Fri. 31 at Bridgewater (Va.) Final L, 3-2
  vs. N.C. Wesleyan @ Bridgewater, Va. Final W, 3-0
 
September
Sat. 1 vs. Lynchburg @ Harrisonburg, Va. Final W, 3-0
  Route 42 Classic
  at Eastern Mennonite Final W, 3-0
  Route 42 Classic
Wed. 5 at Shenandoah Final W, 3-0
Fri. 7 vs. Washington (Md.) Final W, 3-1
  Marymount Invitational - Court 1
  vs. Eastern Final W, 3-0
  Marymount Invitational - Court 1
Sat. 8 vs. Randolph-Macon Final W, 3-0
  Marymount Invitational - Court 1
  vs. Virginia Wesleyan Final W, 3-0
  Marymount Invitational - Court 1
Wed. 12 vs. York (Pa.) Final W, 3-0
  National Chocolate Milkshake Day
Wed. 19 vs. Gwynedd-Mercy * Final W, 3-0
  Talk Like A Pirate Day
Sat. 22 at No. 7 Juniata Final L, 3-0
  vs. Arcadia @ Huntingdon, Pa. Final W, 3-0
Wed. 26 vs. Mary Washington Final W, 3-1
Fri. 28 vs. Lycoming @ Washington, D.C. Final W, 3-0
  Worthington Classic
  vs. FDU-Florham @ Washington, D.C. Final W, 3-0
  Worthington Classic
Sat. 29 vs. Elmira @ Washington, D.C. Final W, 3-1
  Worthington Classic
  vs. Dickinson @ Washington, D.C. Final W, 3-0
  Worthington Classic
 
October
Wed. 3 at Stevenson Final W, 3-0
Fri. 5 at No. 24 Christopher Newport Final L, 3-0
Wed. 10 at St. Mary's (Md.) Final W, 3-1
Sat. 13 at Marywood * Final W, 3-1
Tue. 16 vs. Gallaudet Final W, 3-0
  Taco Tuesday
Wed. 17 vs. Wesley * Final W, 3-0
  Dig Pink - National Chocolate Cupcake Day
Sat. 20 at Cabrini * Final L, 3-1
  vs. Keystone Final W, 3-0
Sun. 21 at Neumann * Final W, 3-1
Sat. 27 vs. Immaculata * Final W, 3-0
  Senior Day
 
November
Thu. 1 vs. AEC No. 3 Neumann % Final W, 3-0
  Atlantic East Tournament - Semifinals
Sat. 3 at AEC No. 1 Cabrini % Final W, 3-1
  Atlantic East Tournament - Championship
Fri. 9 vs. Mary Washington % @ Huntingdon, Pa. Final L, 3-0
  NCAA Tournament - Regional Quarterfinals
 
August
Fri. 30 vs. No. 4 Wis.-Eau Claire @ Christopher Newport University Final L, 3-0
Sat. 31 at No. 22 Christopher Newport Final L, 3-0
  vs. Juniata @ Newport News, Va. Final L, 3-1
 
September
Fri. 6 at Randolph-Macon Final L, 3-1
  Randolph-Macon Invitational
  vs. Averett @ Randolph-Macon College Final W, 3-0
  Randolph-Macon Invitational
Sat. 7 vs. Susquehanna @ Randolph-Macon College Final L, 3-0
  Randolph-Macon Invitational
  vs. Salisbury @ Randolph-Macon College Final L, 3-2
  Randolph-Macon Invitational
Wed. 11 at Gettysburg Final W, 3-0
Fri. 13 vs. Franklin & Marshall Final W, 3-0
Sat. 14 vs. Emory & Henry Final W, 3-0
  vs. Meredith Final W, 3-1
Wed. 25 at Mary Washington 7:00 PM
Fri. 27 vs. Cortland @ Gallaudet University 4:00 PM
  Gallaudet Worthington Classic
  vs. Penn State Abington @ Gallaudet University 6:00 PM
  Gallaudet Worthington Classic
Sat. 28 vs. TBD @ Gallaudet University TBA
  Gallaudet Worthington Classic
  at Gallaudet 12:00 PM
  Gallaudet Worthington Classic
 
October
Tue. 1 at Immaculata * 7:00 PM
Wed. 2 at Gwynedd-Mercy * 6:00 PM
Fri. 4 vs. DeSales 6:00 PM
  Marymount Invitational
Sat. 5 vs. Virginia Wesleyan 10:00 AM
  Marymount Invitational
  vs. Penn State Behrend 4:00 PM
  Marymount Invitational
Fri. 11 at Swarthmore 7:00 PM
Sat. 12 vs. Scranton @ Swarthmore College 12:00 PM
  vs. Messiah @ Swarthmore College 2:00 PM
Wed. 16 vs. Neumann * 7:00 PM
Sat. 19 vs. Marywood * 2:00 PM
  Senior Day
  vs. Lebanon Valley 6:00 PM
  Alumni Appreciation
Tue. 22 vs. Stevenson 7:00 PM
Wed. 23 at Wesley * 7:00 PM
Sat. 26 vs. Cabrini * 12:00 PM
 
November
Sat. 2 vs. Eastern Mennonite @ Bridgewater College 12:00 PM
  at Bridgewater (Va.) 2:00 PM
Tue. 5 vs. TBD % TBA
  Atlantic East Tournament - First Round
Thu. 7 vs. TBD % TBA
  Atlantic East Tournament - Semifinals
Sat. 9 vs. TBD % TBA
  Atlantic East Tournament - Championship
* Conference
% Post season
Bold team: Home event